بتن اکسپوز

بتن اکسپوز یا بتن نما

شرکت سبک سازان زرین نقش پس از سال ها مطالعه و تحقیق، موفق به دستیابی فرمول اختلاط بتن اکسپوز با ظاهری همانند سنگ های طبیعی و یا هر شکل و طرح دلخواهی در عین بالا بودن مقاومت در برابر تنش ها و شرایط محیطی آسیب زا و خورنده، عدم تغییر رنگ، دوام بالا و از همه مهم تر وزن بسیار سبک تر آن نسبت به محصولات مشابه، شده است و پیشرو در میان تولیدکنندگان و سازندگان این محصول در صنعت ساختمانی بوده است.
در این مجموعه، سنگ مصنوعی، سنگ شبیه سازی شده یا همان سنگ های مهندسی ساز بتنی، برای نمای ساختمان با فرمول های خاص قطعات بتن سبک سازه ای یا غیرسازه ای را تولید و همچنین پس از تلاش های متعدد و تحقیقات بسیار زیاد توانستیم در مقیاس و سایزهای بزرگ، بتن اکسپوز را نیز تولید کنیم.
قرار دادن نمای بدون پوشش مصالح بتنی در معرض دید، به عنوان نمای نهایی کار، از جانب معماران و طراحان بسیار قابل توجه است. بتن در برخی از طراحی ها دارای قابلیتی است که علاوه بر نقش سازه ای و مقاومتی خود، به صورت اکسپوز و نمایان، در طرح و رنگ های مختلف و دلخواه به عنوان نمای نهایی می تواند به کار گرفته شود.
این ویژگی به دلیل حذف سنگ و یا نماسازی های دیگر، طراحی المان ها را سبک تر می سازد و از آنجا که قابلیت ساخت در اشکال ، طرح ها و رنگ های مختلف را داراست، از جهت معماری و دکوراسیون داخلی مورد استقبال قرار گرفته است و به دلیل عدم نیاز به داربست (نبود نماسازی)، نصب و اجرای آسان تری دارد.

پیشنهاد میکنم به جای اینکه با خوندن متن های طولانی خودتون رو خسته کنید همین حالا گوشی تون رو بردارید و با ما تماس بگیرید و جواب آخر رو بشنوید:

09126724611
مهندس حق پرست | مخترع ۱5 اختراع در زمینه نانو و بتن

بتن اکسپوز

در ابتدا بتن در حوزه مهندسی عمران، معماری و ساختمان سازی، صرفا با هدف افزایش مقاومت المان های سازه ای به کار گرفته می شد و به دلیل ظاهر غیریکنواخت، ناصاف و رنگ نامطلوب، برای نما، از لایه های محافظ مانند سنگ های طبیعی، سرامیک ها، گچ کاری، صفحات تزئینی و … استفاده می شد.
از آنجا که المان بتنی به دلیل وزن مخصوص بالا، به خودی خود، وزن بالایی دارد و وزن لایه های نماسازی شده نیز، به آن افزوده می شود، این شرایط سبب افزایش تنش های وارده به سازه و در نتیجه طراحی بزرگ‌تر مقاطع المان های ستون و تیر می گردد.
همچنین این نماسازی هزینه بالایی نیز در بردارد.
در مقابل ایده بتن اکسپوز یا همان بتن نما، بسیاری از مشکلات فنی، معماری و دکوراسیون را برطرف نموده و بسیار پر مخاطب قرار گرفته شده است.

مزایای بتن اکسپوز

✓ تولید نمای بتنی با هر طرح، شکل و رنگ دلخواهی
✓ سبک سازی سازه و طراحی مقاطع با ابعاد کوچکتر
✓ مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی و آلودگی های محیطی مانند محیط سولفاته یا کلراید آب های شور
✓ وزن سبک این المان ها به دلیل استفاده از فرمولاسیون بتن سبک سازه ای یا غیر سازه ای
✓ جذب آب پائین در این نوع بتن، آن را برای کاربرد در زیرزمین ها و یا قسمت هایی که در تماس مداوم آب قرار دارند، مناسب می سازد.
✓ با توجه به عدم نیاز به نماسازی، توجیه اقتصادی بالایی دارد.

ویژگی منحصر به فرد بتن اکسپوز ساخته شده با فرمولاسیون این مجموعه

یکی از مشکلاتی که تولیدکنندگان در زمان ساخت بتن اکسپوز در سایز های بزرگ و کم ضخامت با آن مواجه هستند، تاب برداشتن مقاطع بتنی در زمانی است که از قالب خارج می کنند.
برای رفع شکم دادن قطعات و دفورمه شدن آنها، شرکت سبک سازان زرین نقش با تحقیقات فراوان به ترکیبی دست پیدا کرده است که این مشکل را برطرف می کند.

پیشنهاد میکنم به جای اینکه با خوندن متن های طولانی خودتون رو خسته کنید همین حالا گوشی تون رو بردارید و با ما تماس بگیرید و جواب آخر رو بشنوید:

09126724611
مهندس حق پرست | مخترع ۱5 اختراع در زمینه نانو و بتن