میکسر تراورتن

سنگ تراورتن

تراورتن سنگی بسیار زیبا و تزیینی است که به علت دارا بودن بافتی متخلخل و رنگ‌های متنوع و نواری شکل کاربرد های فراوانی دارد. همچنین اکثر سنگ‌های تراورتن مقاومت سایشی پایینی دارند بنابراین به راحتی فرآوری می‌شوند اما مقاومت فشاری مناسبی دارند به طوری که مقاومت فشاری آن‌ها از مرمر بیشتر است و استحکام و تخلخل پذیری بالای آن شرایط کار در محیط اشباع و ارتفاع را فراهم می‌سازد.

تراورتن به علت داشتن تخلخل، خاصیت عایق حرارتی و صوتی دارد و حفره‌های موجود در سنگ تراورتن باعث افزایش مقاومت آن در برابر آتش‌سوزی می‌شود. سنگ تراورتن از مقاومت قابل قبولی برخوردار می‌باشد. این سنگ را می‌توان به ۲ شکل موج دار و بدون موج برش داد. تراورتن دارشای سوراخ‌ها و حفراتی است که بایستی در هنگام فراوری سطح آن پر شود. وجود حفره در تراورتن باعث می‌شود در هنگام نصب سنگ، ملات سیمانی داخل این حفرات نفوذ کرده و از سقوط سنگ جلوگیری کند. وزن مخصوص کمتر این سنگ در مقایسه با برخی از انواع دیگر در جهت کمک به وزن کمتر ساختمان و بارهای وارده به اسکلت آن قابل توجه است.

سنگ تراورتن خاصیت صیقل پذیری بالایی دارد بنابراین درخشندگی بالایی به وجود می‌آورد همچنین برای استفاده در نماهای حجمی قابلیت بیشتری دارد. از سنگ تراورتن در نماهای رومی استفاده می‌شود که می‌تواند انواع حجم‌های لازم را به دست آورد.

تراورتن‌ها به خاطر خاصیت تخلخل بسیار بالای آن مناسب برای نماهای داخلی و بیرونی ساختمان می‌باشد.این تخلخل باعث می شود که دوغاب سیمان در این فضاها نفوذ پیدا کند و به عنوان یک اسکوپ طبیعی عمل کند.

تراورتن‌ها را می‌توان حتی در مناطق بسیار سرد و با بارندگی زیاد نیز در نمای ساختمان کارکرد بدون آنکه نگران رها کردن سنگ باشیم.

در نمای داخلی نیز می‌توان از این سنگ برای کاربرهای زیر استفاده کرد:

  • قرنیز دیواری
  • سنگ بغل پله
  • و…

میکسر تراورتن

از مزایای این میکسر می توان به ضد سایش بودن جداره دیگ، ورق کف میکسر و همه مهم تر ضد سایش بودن پره های میکسر تولید شده در شرکت سبک سازان زرین نقش اشاره کرد. این ویژگی از آنجایی حائز اهمیت است که مخلوط شدن مصالح شن، ماسه و سیمان درون میکسر، به مرور زمان سبب سایش دیگ، پره ها و ورق زیرین میکسر می گردد. با تحقیقات به عمل آمده توسط متخصصان شرکت ما، میکسری با گیربکس پرقدرت و الکتروموتور با توان بالا جهت اختلاط انواع بتن ها چه برای تولید بتن آماده و یا تولید قطعات پیش ساخته انواع ملات های طراحی و ساخته شده است. میکسر های ساخته شده با این شرایط دارای گارانتی مادام العمر می باشند. از دیگر میکسرهای بتنی ما میکسر های بتن الیافی است که انواع الیاف در ابعاد، اشکال و انواع مختلف به صورت همگن با مصالح مخلوط و میکس می نمایند. با تغییری که در نوع حرکت پره های داخل میکسر اعمال کرده ایم سبب گلوله نشدن الیاف در بتن می شود. باید در نظر داشت وقتی سازنده ای تصمیم به ساخت میکسر بتن می نمایید بهتر است با یک متخصص بتن که تجربه علمی، آزمایشگاهی و اجرایی داشته باشد مشورت کند تا بتواند تقاضای اپراتور ساخت بتن و عیب های میکسر خود در انواع مختلف ساخت را در نظر داشته باشد. فرقی نمی کند میکسر بتن رنگی باشد، میکسر بتن معمولی باشد یا میکسر بلوک سبک یا ملات ساز مزاییک های ویبره ای، پس برای هر نوع بتن باید میکسری طراحی و بسازیم که در قدم اول قدرت مناسب برای حرکت پره ها نه با دور تند که سبب آب انداختن بتن شود و نه با دور بسیار پایین که سرعت بسیار کم برای مخلوط کردن بتن، زمان لازم بیشتری صرف اختلاط و در نتیجه تبخیر آب استفاده شده برای ساخت بتن می شود، که موجب کاهش اسلامپ بتن و کارایی بتن می گردد.